Pożegnanie lata - Dzień Pyry

Każda pora niesie za sobą mnóstwo przeżyć. Każda pisze wyjątkową przygodę. Dziś zakończyliśmy tę- którą zwą latem.

Dnia 21 września przedszkolaki z Potulic pożegnały lato. Już od samego rana towarzyszyła nam zabawa pod hasłem przewodnim- poznańska pyra. Każda z grup w swojej sali odkrywała pyrę na swój własny sposób. Przedszkolaki malowały, wyklejały, grały w ziemniaczane memory oraz wszyscy śpiewali ziemniaczaną piosenkę, by z nią na ustach wyjść na przygotowany przez rodziców poczęstunek, podczas którego zajadaliśmy się kiełbaską z grilla, ziemniakami w mundurkach oraz gzikiem.

Po posiłku czas szaleństw z pyrą! Przedszkolaki rzucały do celu, ścigały się w workach, sprawdzały swoją zręczność z ziemniakiem na łyżce a także uczestniczyły w przedszkolnych wykopkach. Za ten wspólnie spędzony czas maluchy, średniaki i starszaki otrzymały medal- pyrę!

Autor: JZ