Zakończenie Lata z Kropką

Tego roku Zakończenie Lata po raz pierwszy obchodziliśmy w towarzystwie innego święta, mianowicie Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem!

Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, dziewczynka dzięki niej uwierzyła w siebie). Powstała galeria kropkowych drzew, a cała szkoła ozdobiona była w kropki. Obowiązkiem każdego uczestnika był strój kropkowy. Ponadto dla najmłodszych uczniów (przedszkolaków oraz klas 1-4) w Parku Jordanowskim zorganizowano turniej piłki nożnej, dotyczył bezpośrednio chłopców, natomiast dziewczęta według podziału klasowego miały przyporządkowany kolor, a ich zadaniem było znalezienie jak największej liczby kropek w kolorze, który im nadano. Starsi uczniowie brali udział w kropkowym QR. Podzieleni na 3 osobowe grupy, wyposażeni w telefony komórkowe z aplikacją skanującą kody QR. Na terenie całej szkoły pochowanych było 20 takich kodów, które kryły zadania do wykonania ściśle związane z kropką. Drużyny miały na to 20 minut. Wygrywały osoby, które w przeciągu tego czasu rozwiązały najwięcej zadań. Ostatecznie I miejsce zajęły dziewczęta z klasy 7a: Klaudia Ratajczak, Oliwia Konwińska oraz Milena Samolak, wykonując wszystkie zadania. Bardzo ważnym punktem imprezy było Sprzątanie Świata, w które włączyła się całą społeczność szkolna.
Na wszystkich uczestników czekały pyszne kiełbaski. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów, a pogoda nas na szczęście nie zawiodła. W przyszłym roku też kropkujemy!