Urodziny Słowackiego

Cóż to były za urodziny!
Gdyby żył, 4 września świętowałby 209 urodziny. O kim mowa? O Juliuszu Słowackim, polskim poecie, dramaturgu epoki romantyzmu.
A kto wyprawił mu urodziny? Ekipa poznańskiego asz.Teatru, przygotowując wyjątkowe przedstawienie.
Nie mogło nas tam zabraknąć.

8 września w sobotę wyruszyliśmy do Poznania, by na scenie Piątkowskiego Centrum Kultury Dąbrówka obejrzeć aktorów-amatorów w romantycznym dramacie "Balladyna".

"Idea asz.teatru powstała w 2006 roku - jak pisze jego inicjatorka i reżyserka, p. Anna Szymczak - choć wówczas nie posiadał jeszcze obcecnej nazwy. Głównym założeniem było stworzenie szansy realizacji aktorskich pasji - osobom w tym kierunku uzdolnionym, niekoniecznie zawodowo związanych ze sceną. Teatr gromadzi tych - którzy mają talent, siłę i energię... i chcą od życia czegoś więcej... To PRYWATNY TEATR PRYWATNYCH LUDZI :) do tego jest projektem skierowanym do każdej grupy wiekowej. Działa na zasadach warsztatów teatralnych i edukacji kulturalnej.

Przedstawienie przygotowane było fenomenalnie. Uczniowie i opiekunowie byli pod ogromnym wrażeniem.

Autor: Anna Dróbka-Rejmoniak