Kalendarium

Niedziela, 2017-09-24

Imieniny: Dory, Gerarda

List pożegnalny

„Nic pewniejszego od śmierci. Nic bardziej niepewnego od jej godziny.”

                                                                                              Św. Antoni z Padwy

11 lipca 2017 roku odeszła od nas na zawsze nasza koleżanka – Ewa Kania – wieloletni pedagog, wychowawca i nauczycielka wychowania fizycznego.

Miałaś tyle planów, pomysłów na przyszłość, na czas przyszłej emerytury, a tu nagle dowiadujesz się, że jesteś ciężko chora … Ale jak to Ty, Ewo! – nie poddajesz się, walczysz, bo to właśnie wpajałaś uczniom, że trzeba walczyć zawsze fair play i do końca (… choć choroba tak z Tobą nie postąpiła…) Niestety to nowotwór wygrał ten ostatni bieg, a właściwie marsz Nordick Walking.

Wśród całej społeczności szkolnej krzewiłaś wielkiego ducha kultury fizycznej i zdrowego trybu życia. Pamiętamy organizowane przez Ciebie stoiska owocowo-warzywne z okazji Tygodnia Promocji Zdrowia, Dnia Wiosny, ruch z muzyką, piramidy żywności, biegi Patrona, do których angażowałaś wszystkich.

Zawsze energiczna, sumienna i wymagająca wobec uczniów, nie oszczędzałaś też i siebie. Zawsze cieszyłaś się z sukcesów (nie tylko) sportowych swoich wychowanków. Dla wielu z nich byłaś wzorem! Doceniały cię dzieci – uczniowie, ale także dyrekcja i całe grono pedagogiczne. Wniosłaś wiele dobrego w życie szkoły, wiele sukcesów zawdzięczamy Twojej ciężkiej i wytrwałej pracy. Nie zapomnimy Twoich zasług!

Dziś z wielki smutkiem i żalem przychodzi nam się z Tobą pożegnać! Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci!

Spoczywaj w pokoju!

Izabela Wiśniewska

 

Pożegnanie śp. Ewy Kania nastąpi 14 lipca (piątek) 2017 r.

- godz. 7:30 msza święta żałobna - kościół św. Wojciecha w Wągrowcu
- godz. 10:30 różaniec
- godz. 11:00 pogrzeb na cmentarzu farnym w Wągrowcu

Galeria

Powiększ zdjęcie