„Mikołaje grają w siatkę”

Z okazji Mikołajek w naszej szkole odbył się cykl zawodów sportowych z piłki siatkowej w kategorii klas piątych i szóstych. Piątoklasiści rozegrali turniej dwójek, a szóstoklasiści trójek siatkarskich.

Turniej Dwójek Siatkarskich klas piątych odbył się 28.11.2014r. Sędziami - Mikołajami poszczególnych meczy byli szóstoklasiści, w składzie: Roksana Staudt, Fabian Renke, Patrycja Skrzypek i Martyna Ciesielska. Turniej w kategorii chłopców wygrał zespół klasy 5a Jakub Felsman + Martin Ryszkowski. II m Kułacz Dawid + Miłosz Ślesiński, III m Krawczyk Maks + Patelski Jakub, IV m Pawlik Dawid + Jankowski Dawid, Vm Szudrowicz Maciej + Konwiński Jakub, VI m Goździk Kacper + Górny Norbert. Natomiast turniej w kategorii dziewcząt złoto zdobyły dziewczynki z klasy 5b w składzie: Kliszewska Julia + Marczak Nina, srebro wywalczyła para mieszana Konwińska Wiktoria + Borkowski Tobiasz, a brąz przypadł parze Chrzempie Nikolii i  Ciesielskiej Marty.

Turniej Trójek Siatkarskich klas szóstych odbył się 05.12.2014r. Do rywalizacji sportowej zgłosiło się osiem drużyn, które zostały podzielone na kategorię chłopców i dziewcząt. Sędziami – Mikołajami byli dla odmiany piątoklasiści, których debiut oceniony  został wysoką notą. W ich składzie spotykamy Martę Ciesielską i Jakuba Feldmana oraz Nikolę Chrzempę i Jakuba Dębowskiego. Turniej w kategorii chłopców wygrała trójka klasy 6a w składzie: Kus Dawid + Makowiecki Mikołaj + Piątkowski Bartosz, II miejsce Krenke Fabian + Lik Michał + Nowak Kacper, III miejsce Karowski Janusz + Zdanowski Radek + Kawalec Eryk, a IV miejsce przypadło dla Pieczulisa Patryka + Pisareka Wojciecha + Ratajczaka Mateusza. Natomiast w kategorii dziewcząt turniej wygrał zespół z klasy 6b w składzie: Nawrocka Martyna +Ciesielska Martyna + Skrzypek Patrycja, II miejsce

Cieślar Wiktoria + Pałuka Weronika + Bąk Emilia, III miejsce Staudt Roksana + Perek Amelia + Majewska Oliwia i IV miejsce przypadło dziewczętom z klasy 6a, w składzie

Urbańska Eryka + Galusa Martyna + Tomczak Aleksandra.

Zespoły zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami z cyklu niespodzianki – piłkami siatkowymi dla klasy oraz koszulkami sportowymi, a ponieważ był to Turniej Mikołajkowy to nie zabrakło również czekoladowych, słodkich  mikołajów.

Z siatkarskim pozdrowieniem

Autor: EK