WYCIECZKA PIERWSZAKÓW

Dnia 09 maja pierwszaki udały się na wycieczkę do Wągrowca.

Celem wyjazdu była wizyta w Punkcie Utrzymania Taboru Koleje Wielkopolskie , gdzie dzieci mogły zobaczyć  jak ,,dba” się o szyno busy – jak się je naprawia, konserwuje, w jaki sposób się je prowadzi.

Zobaczyły także jak przestawiane są tory i same mogły spróbować  to zrobić.  Dowiedziały się także , że wszystkie te zabiegi  prowadzone są po to, aby nasze podróże były bezpieczne.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły samodzielnie wykonane podziękowanie. A i one otrzymały miłe upominki.

Następnie  autokarem pojechały dalej.

Tym razem zatrzymały się w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Tam czekała już na nie Pani Dyrektor, która zaprosiła do zwiedzania – dzieci mogły zobaczyć  pojazdy, które pomagają w usuwaniu usterek. Następnie zobaczyły stację uzdatniania wody ; mogły na własne oczy obserwować  jakie procesy przechodzi woda zanim trafi do naszych domów. Były też w laboratorium  oraz pomieszczeniach ,,dowodzenia” z wieloma monitorami. Dzieci słuchały prowadzącej oraz oglądały z wielkim  zaciekawieniem.

Na zakończenie  spotkania również i tutaj wręczyły samodzielnie wykonane podziękowanie ,  a i one otrzymały miłe niespodzianki.

Czas było wracać, więc pełne wrażeń  udały się do autokaru i wróciły do szkoły.

Autor: Aneta Malinowska