REALIZACJA PROGRAMU PCK ,,Super Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby”

Uczniowie klas 1-3 biorą udział w programie PCK ,,Super Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby”,

w ramach którego uczestniczą w spotkaniach , pogadankach i prezentacjach .

Do tej pory dzieci uczestniczyły w trzech spotkaniach, które odbyły się na terenie naszej szkoły.

Uczniowie spotkali się z przedstawicielami Polskiego Czerwonego Krzyża, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  oraz Państwowej Straży  Pożarnej.

Podczas spotkań poruszano tematykę związaną  z krwiodawstwem, dbaniem o higienę oraz dotyczącą zagrożeń czyhających na nie zarówno w domu jak i poza nim.

Uczniowie  otrzymali kolorowanki oraz legitymacje członków Klubu ,,Wiewiórka”.

Dzięki uprzejmości Strażaków w spotkaniu z nimi uczestniczyły także przedszkolaki.  Dzieci oglądały prezentację  z jednoczesnym działaniem symulatora pożarów. Na zakończenie spotkania poznały  tajemnice jakie kryje wóz strażacki.

Spotkania wzbudziły w dzieciach wiele emocji.

Na tym jednak nie koniec , bo czekają je jeszcze dwa spotkania – spotkanie z policjantami oraz ,,spotkanie z lasem”….

Autor: Aneta Malinowska