Zajęcia Otwarte z Rodzicami w Przedszkolu

Warsztaty, skierowane do rodziców, były nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące i wzmacniające więzi rodzinne.
Atmosfera, jaka panowała podczas warsztatów, była bardzo przyjazna i otwarta. Było to szczególnie ważne dla tych przedszkolaków którzy dopiero rozpoczynali swoją przygodę z przedszkolem czyli 3- letnimi "Liskami".

Nauczycielka zaproponowała różnorodne aktywności, które pozwoliły rodzicom aktywnie uczestniczyć w procesie nauki swoich dzieci. Od zabaw edukacyjnych po kreatywne warsztaty w tworzeniu wiosennych stroików.
Warsztaty nie tylko skupiały się na rozwoju dzieci, ale również na wsparciu rodziców w ich roli wychowawczej. Omawiano różne metody wspierania rozwoju dziecka w domu, zdrowe nawyki żywieniowe oraz techniki radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi. Było to niezwykle owocne doświadczenie.
Dodatkowo, podczas zajęć otwartych, nawiązane zostały nowe relacje między rodzicami. Możliwość spotkania się i rozmowy z innymi rodzicami pozwoliła na wymianę pomysłów i doświadczeń oraz budowę wspólnoty wokół przedszkola. Zajęcia otwarte, były nie tylko doskonałą okazją do nauki i zabawy, ale także budowaniem silnych więzi między rodzicami a przedszkolem. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, warsztaty były niezapomnianym doświadczeniem, które z pewnością przyczyniło się do rozwoju zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Autor: Agata Malewska