Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia w murach naszej szkoły obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To był wyjątkowy dzień, pełen pozytywnej energii i zaangażowania społecznego.

Z okazji tego święta  w klasach 4-8 podczas godzin wychowawczych uczniowie zostali zapoznani z definicją wolontariatu i dowiedzieli się jak zostać wolontariuszem. A następnie odpowiadali na pytanie: Na czym polega dobrowolna pomoc?

Natomiast w klasach 0-3 odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Pomaganie jest fajne”. Nasi utalentowani uczniowie z młodszych klas stanęli przed zadaniem przedstawienia w formie plastycznej, jak widzą i rozumieją akt wolontariatu. Ich dzieła ukazywały głęboką refleksję na temat wartości wolontariackiej pracy i społecznego zaangażowania. Konkurs nie tylko zachęcał do wyrażania kreatywności, ale również stworzył przestrzeń do rozmów na temat roli, jaką odgrywa wolontariat w naszym społeczeństwie.

Wszystkie podjęte działania z okazji tego  święta będą  inspiracją dla nas do kontynuowania działań na rzecz innych i pielęgnowania ducha wolontariatu w naszej szkolnej społeczności.

W konkursie plastycznym jury przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas 0-1:

I miejsce: Jakub Pisarek kl.1

II miejsce: Julia Wachowiak kl. 0b

III miejsce: Natalia Kendziora kl.0b

Wyróżnienia:

Alicja Tomczak kl.0a

Maja Filut kl.0b

W kategorii klas 2-3:

I miejsce: Antoni Perek kl.2

II miejsce: Ksawery Kramer kl.2

III miejsce: Lena Rusiewicz kl.2

Wyróżnienia:

Lena Frasońska kl.3

Dawid Charchuta- Kutkowski kl.2

Alan Konwiński kl.2

Laureatom serdecznie gratulujemy,  a wszystkim małym artystom dziękujemy za udział w konkursie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy wszystkim wolontariuszom radości  w sercu, satysfakcji z podejmowanych działań, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę.

Autor: Karolina Kaczmarek