13. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)

Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia.

Lucy Maud Montgomery, Błękitny Zamek

17 listopada 2023 roku społeczność szkolna wzięła udział w 13. edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia w domu i na lekcjach.  "Królowa nauk" zagościła na sali gimnastycznej w piątek.

Zawodnicy musieli pokonać tor przeszkód oraz odpowiedzieć na pytania zadawane przez egzaminatorów tabliczki mnożenia.

Z wielkim zaangażowaniem podeszli do swoich zadań, bo liczył się zarówno czas jak i poprawność odpowiedzi. Okazało się, że jest sporo osób dla których wysiłek fizyczny w żadnym stopniu nie obniża ich sprawności matematycznej.

Na lekcjach matematyki toczyły się zmagania z łamigłówkami, zaproponowanymi przez organizatora ŚDTM Karty Grabowskiego

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń