Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Dnia 23 czerwca 2021 roku klasy 1 z naszej szkoły udały się autobusem szkolnym do Wągrowca. Celem wycieczki była przede wszystkim wizyta w  Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję poznać pracę strażaka, sprzęt, który wykorzystywany jest podczas akcji z udziałem straży, mogły wdrapać się do wozu strażackiego  oraz przy wsparciu i pomocy funkcjonariuszy wziąć udział w „Akcji gaśniczej”. Okazało się, że utrzymanie węża strażackiego tryskającego wodą to nie lada wyczyn. Podczas spotkania uczniowie wielokrotnie utrwalali podstawowe zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Cennym okazał się pokaz multimedialny, podczas którego pierwszoklasiści mogli obserwować sytuacje z życia codziennego, które wymagają rozwagi, z uwagi na zagrożenie pożarem. Strażacy zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia, które mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku.

Po zakończeniu spotkania, podziękowaniu za nowe doświadczenia i zdobytą  podczas wizyty w straży pożarnej wiedzę, udaliśmy się na plac zabaw. Tam uczniowie dwóch klas integrowali się podczas wspólnej zabawy. W drodze do autobusu wstąpiliśmy na lody. Dzieci zadowolone wróciły do Żelic.

Autor: Sylwia Broniewska