XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny.

17 marca 2018 roku po raz czternasty Żelice gościły najlepszych matematyków na Powiatowym Konkursie Matematycznym dla gimnazjalistów. Głównym celem zmagań jest kształtowanie i rozwój talentów matematycznych naszych uczniów. Ogromnym sukcesem organizującej ten konkurs Danuty Kitkowskiej-Sieroń jest coroczny udział kilkudziesięciu uczniów z 9 szkół powiatu wągrowieckiego. W bieżącym roku zmagania konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach: dla klas II i III gimnazjum. Do finału powiatowego mogło przystąpić po dwóch laureatów eliminacji szkolnych w danej grupie uczniów.

Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli sumiennie przygotowują się do zmagań matematycznych. W doborze zadań pomaga Anna Wolska doradca metodyczny CDN w Pile. Komisję konkursową stanowią nauczyciele, którzy przyjeżdżają ze swoimi podopiecznymi.

Coroczne zmagania matematyczne w żelickiej szkole są okazją do spotkań nauczycieli uczących we wszystkich klasach gimnazjalnych. Pomagają wymianie doświadczeń, rozwojowi warsztatu dydaktycznego i integrowaniu środowiska nauczycielskiego.

Od początku konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wągrowieckiego i Wójta Gminy Wągrowiec oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Żelicach, którzy są również fundatorami cennych nagród.

Laureaci i finaliści XIV Powiatowego Konkursu Matematycznego w poszczególnych kategoriach.

klasy III

III miejsce Mikołaj Szumlański

Finalista:

IV miejsce Martyna Zielke

Wszystkim uczniom gratuluję uzyskania bardzo dobrych wyników.

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń