XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny

Serdecznie zapraszam na XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny, który odbędzie się 17 marca 2018 r o godz. 9.00 w Żelicach.

Przebieg konkursu powiatowego:

1. Uczniowie rozwiązują zadania w dwóch kategoriach: klasy II i klasy III.

2. Komisję konkursową tworzą nauczyciele matematyki z gimnazjów przygotowujący uczniów do konkursu.

3. Konkurs składa się z 10 zadań zamkniętych (w tym P/F) oraz 2 zadań otwartych. W przypadku uczniów, którzy otrzymają taką samą (najwyższą) ilość punktów nastąpi dogrywka.

4. Rozwiązania zadań otwartych uczniowie rozwiązują na ostemplowanych kartach.

5. Odpowiedzi do zadań zamkniętych uczniowie zaznaczają na otrzymanej karcie odpowiedzi.

6. Przed wejściem na salę uczniowie losują miejsce.

7. Prace są kodowane. Kodowanie odbywa się po zajęciu miejsc przez uczniów. Kartki z kodami zbiera komisja i zakleja je w kopercie. Rozkodowanie prac odbywa się po sprawdzeniu zadań i podliczeniu punktów.

8. Uczniowie rozwiązują zadania w ciągu 90 minut, ewentualna dogrywka 15 minut.

9. Zadania sprawdza i punktuje komisja wg. klucza odpowiedzi.

Bardzo proszę o wytypowanie po trzech uczniów w każdej kategorii. Proszę o przesłanie nazwisk nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu do 7 marca, a nazwisk uczniów do 12 marca.

Wszelkie wątpliwości i zapytania proszę kierować na adres mailowy konkurs.zelice@onet.pl lub telefonicznie 667 200 690

Serdecznie pozdrawiam Danuta Kitkowska-Sieroń