Dzień Pluszowego Misia

Dnia 24 listopada przedszkole zamieniło się w niedźwiedzią gawrę. Przyniesione przez dzieci maskotki, towarzyszyły im przez cały dzień, bawiąc się i ucząc razem z nimi.

O poranku przywitaliśmy wszystkie przyniesione misie, rozmawialiśmy na temat ich wielkości, koloru a także ich odpowiedników w przyrodzie. Miś koala, panda, niedźwiedź brunatny i polarny- szukalismy informacji o tym gdzie mieszają, co jedzą i jak spędzają swój czas. Wszystko wspólnie umieścilismy na plakacie. Potem przyszedł czas na poznanie historii powstania pluszowego misia. Zabawy w sali Myszek zakończyła praca plastyczna, która przedstawia niedźwiadka, ocalonego przez prezydenta Stanów Zjednoczonych i na jego cześć nazwanego imieniem Tedy. Dalszą zabawę kontynuowaliśmy w sali Misiów gdzie obchodziliśmy ich święto. Wspólnie odśpiewaliśmy sto lat, następnie poczęstowaliśmy się Misiem Lubisiem, by po jego zjedzeniu wysłuchać słuchowiska na temat szanowania zabawek. Tego dnia oprócz doskonałej zabawy dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

Autor: JZ