2 Wiosenny Maraton Matematyczny

Potwierdzeniem znanej wszystkim maksymy, że MATEMATYKA JEST KRÓLOWĄ NAUK, na przywitanie wiosny odbył się w naszej szkole 2 WIOSENNY MARATON MATEMATYCZNY.

W holu szkoły witał wszystkich kolorowy napis informujący o matematycznym przedsięwzięciu. Wiosenne literki wykonali uczniowie na lekcjach plastyki.

Uczniowie klasy 1 i 2 "łamali głowy" rozwiązując zadania zakodowane w Bloksach oraz kodując rysunki. Klasa 3 pracowała w grupach wykonując zadania Matematycznego Escape Roomu. Czwartoklasiści  z zaangażowaniem liczyli zadania. Uczniowie klas 5-8 mieli do rozwiązania rebusy matematyczne, zadania logiczne oraz łamigłówki.

Tytuły "talentów matematycznych" uzyskali:

w kategorii klasa 4: Marcel Konys, Aleksandra Pisarek, Anna Lewandowska

w kategorii klasa 5: Michał Bronikowski, maja Rudzińska

w kategorii klasa 6: Kacper Dębowski, Kacper Patelski, Wojciech Ciesielski, Anna Konwińska

w kategorii klasa 7: Joanna Kozłowska

w kategorii klasa 8: Jakub Martyński, Radosław Pompała

Oprócz dyplomów każdy zdobywca talentu wylosował talon (np. podpowiedź nauczyciela na sprawdzianie, dodatkowy punkt na sprawdzianie,  możliwość siedzenia na krześle nauczyciela podczas lekcji, ocena celująca z matematyki).

Udział w maratonie był okazja  do sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych oraz do ich rozwijania.

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń