Ponownie najlepsi w Gminie Wągrowiec.

25 marca 2024 r. w Gminie Wągrowiec odbył się ogólnopolski konkurs wiedzy pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Organizatorem współzawodnictwa uczniów był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP przy pomocy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

Finał gminny konkursu przeprowadzono w sali przy remizie OSP w Siennie. Eliminacje składały się z części pisemnej i ustnej. Po rozwiązaniu testu młodzież odpowiadała na pytania dotyczące resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wyposażenia straży pożarnej i działań prewencyjnych.

Bezkonkurencyjną wiedzą wykazała się Daria Bojarska, która wygrała eliminacje. Drugie miejsce zajął Radosław Pompała, czwarte miejsce wywalczył Konrad Pisarek, a piąty był Hubert Konieczny. Cała czwórka będzie reprezentowała Gminę Wągrowiec podczas eliminacji powiatowych.

Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Janusz Sieroń

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy, a laureatom życzymy sukcesów podczas finału powiatowego.

Autor: J. Sieroń