Zapal Znicz Pamięci

22 października 2023 r. w Miejscu Pamięci w Bukowcu na zaproszenie Przemysława Majchrzaka Wójta Gminy Wągrowiec, dr. hab. Rafała Reczek Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu młodzież, harcerze i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żelicach wzięli udział w XV edycji akcji medialno-edukacyjnej IPN „Zapal znicz pamięci” ku pamięci pomordowanych przez Niemców.

Na początku okupacji, jesienią 1939 r. w ramach operacji „Tannenberg” Niemcy aresztowali wielu wybitnych mieszkańców Polski. 8 grudnia 1939 r. w lesie bukowieckim hitlerowcy stracili 107 przedstawicieli lokalnych warstw przywódczych, nauczycieli, powstańców wielkopolskich, członków Obrony Narodowej, działaczy społecznych i politycznych.

Akcji medialno-edukacyjnej IPN „Zapal znicz pamięci” patronuje Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

#SzkołaPamięta

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń