„Ratujemy i Uczymy Ratować”

W naszej szkole kilkudziesięciu uczniów, w tym członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pod opieką nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Janusza Sieronia i przy pomocy druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie ćwiczyło resuscytacje krążeniowo-oddechową.

16 października 2017 r., w Szkole Podstawowej w Żelicach i całej Polsce podjęto próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Runowo za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu szkolenia i ćwiczeń z RKO w naszej szkole.

Autor: Janusz Sieroń