Dzień języków obcych

26 września 2017roku dnia w szkole odbył się konkurs językowy dla klasy II oraz IIIa i IIIb gimnazjum. Udział w nim wzięło 6 grup mieszanych, których zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 8 pytań w języku niemieckim oraz 8 w języku angielskim. Pomocą służyli chłopcy z Niemiec: Tarek z miejscowości Norden oraz Tarek z Hanoweru (urodzony w Libanie). Trzeba było tylko zadać im pytanie w języku obcym. Która z grup skorzystała z możliwości pomocy, miała większe szanse na udzielenie prawidłowych odpowiedzi?

Po wyznaczonym czasie, informacje na temat realio-i kulturoznawstwa sprawdzały specjalistki od języków. panie: J. Kowalczewska, M. Sturma oraz A. Hodała-Bartkowiak. Po podliczeniu punktów wyłoniły zwycięzców. Okazali się nimi:

• - I miejsce: Martyna Nawrocka, Eryka Urbańska, Zuzanna Ślęzak
  • - II miejsce: Emilia Bąk, Agnieszka Ernst, Nina Marczak
  • - III miejsce: Oliwia Majewska, Aleksandra Tomczak, Jakub Dębowski

Na zakończenie, po wręczeniu dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom, zaproszeni chłopcy przedstawili przygotowane wcześniej prezentacje ze zdjęciami, był wspólny śpiew i rozmowy.

Po konkursie Emanuel i Tarek uczestniczyli w lekcjach klasy 5a, 4a, 6b w języku niemieckim  oraz w kl. 1.po angielsku. W trakcie spotkań z uczniami prezentowali przygotowane prezentacje o miejscowości, w której mieszkają, szkole, opowiadali o sobie i swoich zainteresowaniach, prezentowali ulubione piosenki, a nawet pokazywali sztuczki z kartami.

Dzień Języków Obcych był bardzo udanym dniem i myślę, że zapisał się na długo w naszej pamięci. Uczniów natomiast zachęcamy do zgłębiania tajników dotyczących krajów niemiecko–i anglojęzycznych, aby w przyszłości wyjeżdżać za granicę i bez problemów rozmawiać z obcokrajowcami.

Autor: Aneta Hodała-Bartkowiak