Przedszkolna wycieczka do DELI PARKU

Dnia 12 czerwca wszystkie dzieci z przedszkola w Potulicach wybrały się na wycieczkę. Celem naszej wyprawy był Deli Park - rodzinny park edukacyjno-rozrywkowy zlokalizowany przy drodze krajowej nr 5 w Trzebawiu, na granicy Rosnówka, w gminie Stęszew, na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Każda grupa wiekowa wyróżniała się tego dnia innym kolorem koszulki. W wycieczce uczestniczyły „białe” Pszczółki, „czerwone” Misie i „żółte” Myszki. W programie wyprawy znalazły się zabawy na wielkim placu zabaw z przeróżnymi dmuchańcach, zjeżdżalniami; spotkanie z prehistorycznymi zwierzętami, gigantycznymi owadami; odwiedziny w parku miniatur, mini zoo. Największe wrażenie zrobiła na dzieciach podniebna eko - wioska, 250 m tras wiodących wśród drzew: domki, tarasy, wiszące mosty i tajemnicze przejścia. Po drodze dzieci poszukiwały zwierząt kryjących się w leśnych gąszczach pod eko- wioską. Okazało się, że sokoli wzrok nie zawiódł maluchów. Z radością wskazywały i nazywały swoje kolejne znaleziska od dużych (jeleń) do maleńkich (dzięciołów). Zabawa w parku musiała dobiec końca, a zmęczone przedszkolaki udały się jeszcze na posiłek do McDonald`sa. Po obiadku wróciliśmy do domów. To był wspaniały dzień. Szczególnie niesamowite były nasze dzielne Myszki, dla których to była pierwsza całodniowa wyprawa bez mamy. Brawo Przedszkolaki!!!

Autor: SB