Zostań przedszkolakiem!

26 kwietnia 2018 roku w przedszkolu w Potulicach odbył się dzień otwarty - „Zostań przedszkolakiem”. W uroczystości brały udział dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, jak i również przyszli przedszkolacy wraz z rodzicami i opiekunami. Dzieci tego dnia miały okazję zapoznać się z przedszkolem, zabawkami oraz starszymi kolegami i Paniami.

Specjalnie dla najmłodszych Panie przygotowały imienne wizytówki na powitanie. Impreza rozpoczęła się zabawą integracyjną i „wycieczką” po przedszkolu. Po „zwiedzaniu” dzieci wraz z najbliższymi obejrzały prezentację „Z życia przedszkolaka”, przygotowaną przez przedszkolaków. Ogromne zainteresowanie wzbudziły kąciki zabaw, które wcześniej zostały przygotowane przez wychowawców. Były to: kącik eksperymentalny, kulinarny oraz kącik plastyczny. Dzieci bawiły się zabawkami i klockami piankowymi, które w sali Pszczółek zrobiły furorę. Dla chętnych, lubiących zdjęcia była ręcznie robiona- fotobudka Legoludka. W czasie zabaw i zajęć chętne dzieci mogły skorzystać z zabaw w gabinecie logopedycznym. Na koniec relaksowaliśmy się razem z rodzicami przy zabawie „Masażyki”. W czasie trwania wszystkich tych atrakcji dzieci i ich opiekunowie mieli możliwość skosztowania pysznych słodkości przygotowanych specjalnie na tę okazję przez mamusie naszych przedszkolaków.

Autor: Agata Malewska