Czy na pewno każdy miał czyste buty?

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla każdego posiadacza czystych butów, dlatego wszystkie przedszkolne Myszki, z precyzją perfekcyjnej pani domu, czyściły poprzedniego dnia swoje obuwie. Po przyjściu do przedszkola i zapoznaniu się z legendą o św. Mikołaju niecierpliwie oczekiwały momentu, w którym to w ich butach pojawią się prezenty. Chwilę tę poprzedziło wspólne oglądanie przygotowanego przez panie mikołajkowego przedstawienia, podczas którego z pomocą dzieci mały Mikołaj skosztował herbatki i powracając do normalnych rozmiarów, mógł dalej wędrować po świecie i rozdawać milusińskim podarunki. Wtedy nastał czas poszukiwania prezentów! Wszystkie dzieci krążąc po przedszkolnych zakamarkach próbowały odnaleźć ukryte niespodzianki. Radość na twarzach pojawiła się, gdy dobiegły do szatni i ujrzały ogromne prezenty w kształcie „cuksów”. Po przejściu do sali cukierki straciły swoje papierki a dzieci zachwycone prezentami nie mogły powstrzymać okrzyków radości.

Mikołajowi oraz wszystkim jego pomocnikom serdecznie dziękujemy!!! Mamy nadzieję, że mikołajowa drużyna będzie pamiętała o nas za rok!

Autor: JZ