Święto Niepodległości w Potulicach

W przeddzień Święta Niepodległości w naszym przedszkolu już od rana wszystkie grupy przygotowywały się do wspólnych obchodów.

Misie po porannych zabawach ruchowych wykonały z papierowego talerzyka orła - godło Polski. Prace dzieci zostały umieszczone na tablicy, obok flagi naszego państwa i zdobiły salę podczas przedszkolnego świętowania. Następnie próbowaliśmy zapamiętać pierwsze wersy „Katechizmu Młodego Polaka” Władysława Bełzy. Później przyszedł czas na to, by udekorować stroje dzieci przygotowanymi wcześniej narodowymi kotylionami i spotkać się z Myszkami i Pszczółkami. Jak świętowaliśmy? Oglądaliśmy krótki filmik o Polaku Małym. Wiemy jak nazywa się nasz kraj! Symbole narodowe nie są już nam obce. Bawiliśmy się też przy piosence „Jestem Polakiem” i raczyliśmy się przepysznymi rogalikami. Panie opowiadały nam o świętym Marcinie i piekarzu Walentym. Dobrzy ludzie! Trzeba pomagać, wtedy nasza Polska będzie jeszcze piękniejsza!

Autor: SB