Wycieczka do Rogowa

Dnia 19 czerwca 2017 roku wyjechaliśmy do Rogowa. W autokarze czas szybko upłynął, gdyż śpiewaliśmy piosenki, czytaliśmy i oglądaliśmy książeczki o dinozaurach. Spacer po Zaurolandii rozpoczęliśmy od śniadania. Później wyruszyliśmy na ścieżkę pełną gadów prehistorycznych. Można było dotknąć, pogłaskać, a nawet usiąść na grzbiecie dinusia. Po drodze natknęliśmy się również na figury zwierząt morskich. W ich pobliżu urządziliśmy sobie piknik, bo nóżki odmawiały posłuszeństwa. Później wyruszyliśmy na spotkanie z pozostałymi gadami prehistorycznymi. Na trasie natknęliśmy się na labirynt. Udało nam się go pokonać (choć łatwo nie było). Po spotkaniu z dinozaurami przyszedł czas na obiadek, a tuż po nim zabawę. W programie wycieczki były dwie atrakcje zamki dmuchane i przejażdżka kolejką. Radości było co niemiara. W wycieczce uczestniczyło troje starszych dzieci. Zamiast przejażdżki kolejką przeszli oni trasę w mini parku linowym. Zabawę w parku zakończyliśmy na placu zabaw dla maluszków. Dzieci były bardzo zmęczone, gdyż w drodze powrotnej cała grupa spała, ale następnego dnia z radością opowiadały o przeżyciach z pierwszej dłuższej wycieczki szkolnej. Dziękuję pani Agnieszce Kozłowskiej i Beacie Matelskiej za wspólny wyjazd i pomoc w opiece nad Misiami.

Autor: Sylwia Broniewska