Góra Grosza 2013/2014

Jak co roku w szkole zorganizowano akcję GÓRA GROSZA, z której zebrane pieniądze przekazywane są na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

W tym roku szkolnym zebrano 41063 sztuk monet na łączną kwotę 762,42 złote.

Nad przebiegiem akcji czuwały uczennice klas szóstych Wiktoria Ciszewska, Wiktoria Kurzawa, Joanna Nowak, Adrianna Rajs, Martyna Szulc, Daria Walaszczyk oraz pedagog szkolny Grażyna Pachowicz.

Największą ilość monet w przeliczeniu na osobę zebrała klasa 3 z Rudnicza – 768 monet na jednego ucznia.

Największą sumę pieniędzy z wszystkich klas szkoły podstawowej zebrała klasa 0 z Żelic – grupa JEŻYKÓW uzbierała 81,76 złotych i 3,47 euro.

W tym roku szkolnym zebrano 9426 sztuk monet na łączną kwotę 170,53 złote.

Nad przebiegiem akcji czuwały uczennice klasy trzeciej Ewa Majewska i Weronika Łasecka oraz pedagog szkolny Grażyna Pachowicz.

Największą ilość monet w przeliczeniu na osobę zebrała klasa III – 143 monety na jednego ucznia. Uczniowie klasy trzeciej zebrali także największą sumę pieniędzy z wszystkich klas gimnazjalnych - 62,53 złote i 0,04 euro.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i ofiarność.

Autor: GP