Biegi przełajowe

Udział w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w dniu 25.05.2015r pokazał uczniom naszej szkoły, którzy pojechali, by sprawdzić się z innymi uczniami z Powiatu, że aby sięgnąć po najwyższe laury nie wystarczy  być tylko aktywnym na zajęciach  wychowania fizycznego i imprezach szkolnych o charakterze biegowym. Trzeba dać z siebie trochę więcej, bo przecież nie jest to niemożliwe. Wystarczy tylko chcieć pobiegać trzy, cztery razy w tygodniu dla zdrowia, urody i obecnie lansującej szeroko w mediach mody na bieganie, by cieszyć się jak zwycięzcy z innych szkół.

Najlepszą zawodniczką ZS, która wybiegała sobie awans na finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych w Żerkowie była uczennica klasy IG Daria Walaszczyk, zajmując piątą lokatę.

Ze SP najlepsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Roksana Staudt z 6b, zajmując ósme miejsce, natomiast wśród chłopców najlepszy był Maks Krawczyk z 5a zajmując dziewiątą pozycję. Pozostali uczniowie w kolejności w swoich kategoriach wiekowych zajęli odpowiednio następujące miejsca:

klasy szóste: Milena Marciniak 6b - 10, Natalia Martyńska 6b- 13, Makowiecki Mikołaj 6a– 26, Fabian Krenke 6b – 28, Michał Lik 6b – 29

klasy piąte: Marta Ciesielska 5a – 14, Julka Soboń 5a  – 15, Jakub Felsman 5a  – 18, Kacper Goździk 5a  – 19

klasy czwarte: Chudzińska Klaudia – 32, Fabian Ratajczak – 33, Kacper Wachowiak – 35

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, zachęcamy do biegania i pozdrawiamy absolwentów Szkoły Podstawowej, którzy znaleźli się w gronie tych najlepszych, a mianowicie: Jacek Pałuka ( na mecie drugi) oraz Jowita Borak ( na mecie szósta). Łza z oczu spływa na wspomnienie o Jacku, z którymi parokrotnie brałam udział w finale wojewódzkim w Żerkowie, a który dzisiaj reprezentuje barwy Gimnazjum Miejskiego w Wągrowcu. Jacek biegaj, biegaj, masz talent do biegania – zawsze to podkreślałam i mówić nie przestanę. Trzymam kciuki w finale!!!

Autor: EK