X Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Historyczny

12 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół w Żelicach odbył się finał X Jubileuszowego Powiatowego Konkursu Historycznego pt. „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”. Patronat nad konkursem objęli p. Tomasz Kranc Starosta Wągrowiecki i p. Przemysław Majchrzak Wójt Gminy Wągrowiec. Eliminacje szkolne wygrały i tym samym nasze gimnazjum reprezentowały Katarzyna Nawrocka i Kamila Piotr przygotowywane przez p. Janusza Sieronia. Finaliści konkursu rozwiązywali dwa zestawy zadań. Pierwszy obejmował pytania dotyczące historii życia Wieszcza Narodowego. W drugim należało się wykazać znajomością poezji Adama Mickiewicza. Po sprawdzeniu testów okazało się, że nagrodę ufundowaną przez Pana Tomasza Kranca Starostę Wągrowieckiego za zajęcie 1 miejsca odebrała Kamila Piotr, a nagroda za zajęcie 2 miejsca przypadła Katarzynie Nawrockiej.

Organizatorzy X Jubileuszowego Powiatowego Konkursu Historycznego pt. „Życie i twórczość Adama Mickiewicza” serdecznie dziękują p. Tomaszowi Krancowi, p. Przemysławowi Majchrzakowi oraz p. Karolinie Bździuch za ufundowanie nagród. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji konkursu. Wszystkim finalistom i laureatom oraz ich nauczycielom gratulujemy sukcesów.