IX Powiatowy Konkurs Historyczny

10.12.2013 r. w Zespole Szkół w Żelicach odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Historycznego pt. „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”. Patronat nad konkursem objęli Pan Michał Piechocki Starosta Wągrowiecki i Pan Przemysław Majchrzak Wójt Gminy Wągrowiec. W finale wzięło udział 16 uczniów.

Reprezentowali oni gimnazja z Damasławka, miasta Wągrowca, Skoków, Rąbczyna i z Żelic. Uczniowie rozwiązywali dwa zestawy zadań. Pierwszy obejmował pytania dotyczące historii życia Wieszcza Narodowego. W drugim należało się wykazać znajomością poezji Mickiewicza. Gimnazjum w Żelicach reprezentowali: Maciej Ernst, Katarzyna Nawrocka, Weronika Łasecka i Kamila Piotr przygotowywani przez p. Janusza Sieronia. Po sprawdzeniu testów z odpowiedziami okazało się, że nagrodę z rąk Pana Michała Piechockiego Starosty Wągrowieckiego za zajęcia 3 miejsca odebrała Kamila Piotr, a za zdobycie 6 miejsca Weronika Łasecka.

Organizatorzy IX finału Powiatowego Konkursu Historycznego pt. „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”, Dyrekcja Zespołu Szkół wraz z Radą Rodziców, serdecznie dziękują Panu Michałowi Piechockiemu i Panu Przemysławowi Majchrzakowi za ufundowanie nagród. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji konkursu. Wszystkim finalistom i laureatom oraz ich nauczycielom gratulujemy sukcesów.

Autor: JS