Czwórbój lekkoatletyczny

Dnia 08.05.2014r w Wągrowcu na OSiR odbyły się Mistrzostwa Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

Michał Woźniak 6a, Paweł Kalota 6a, Filip Szymczak 6a, Michał Foiński 6a, Szymon Przybylski 6b oraz Daria Walaszczyk 6b, Joanna Nowak 6b, Amanda Chrzempa 6a, Eryka Urbańska 5a, Martyna Nawrocka 5b i Oliwia Majewska 5b. W skład czwórboju wchodzą cztery konkurencje lekkoatletyczne: bieg 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m dziewczynki, 1000 m chłopcy. Pomiar poszczególnych konkurencji jest przeliczany na punkty z tabeli numerycznej. Nie bezpodstawnie mówi się o trudności bycia wybitnym lekkoatletą w czterech konkurencjach na etapie szkoły podstawowej,  dlatego naszej całej ekipie należą się szczególne brawa i gratulacje za zdobycie V miejsca zarówno wśród chłopców, jak i dziewczyn. Nawiasem mówiąc nasi sportowcy uzyskali „swoje” życiowe wyniki na miarę rekordu świata.